logo DermoLife Academy

Dermolife Academy është shkollë e Estetikës së Avancuar. Me një program studimi 2-vjecar, e akredituar nga Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale

Orari
  • E Hene - E Shtune
    8.00 - 19:30
  • E Diel
    Pushim

Copyright ©2021 Dermolife Academy

Informacione

tipet e klienteve

Estetika po kthehet ne nje trend vitet e fundit ne Shqiperi, keshtu qe perse mos te mesoni rreth ketij profesioni te arte dhe karrieres ne rritje?

Estetistët mund të përdorin një shumëllojshmëri të teknikave dhe trajtimeve ndaj klientëve të tyre, nga facials themelore me avull në trajtimet e modës si përfundon alga deti dhe facials parafine. Puna e tyre përfshin përdorimin e kremrave, kremrave, maskave, serumeve dhe përfundon, shumë prej të cilave janë krijuar me antioksidantë, botanikë, vajra esenciale dhe aroma të fryra që i ofrojnë klientit një përvojë shqisore që promovon relaksim dhe rigjenerim. Gjithashtu shpesh përdorin pajisje dhe pajisje mekanike ose elektrike.
Disa nga sherbimet qe mund te ofroje nje estetiste perfshin:

- Microdermabrasioni
- Peeling kimik
- Laser Rigjenerues
- Drita LED
- Trajtime fytyre
- Maskat e fytyres dhe trupit
- Pastrimi i pikave te zeza
- Scrubet e trupit( scrubet me kripe dhe sheqer) dhe lloje te ndryshme eksfolimesh
- Terapi aromatike
- Trajtime hidratuese
- Trajtimet per aknet
- Trajtimet dhe masazhe per skalpin.


Profesionistët e lidhur me kujdesin e lëkurës e njohin se shumica e estetisteve ofrojnë shërbime për kujdesin ndaj lekures në një mjedis spa, sallon ose praktikë private, ndërsa pjesa tjetër në përgjithësi ofrojnë shërbime më të "orientuara drejt kujdesit shëndetësor" dhe prandaj punojnë në mjedise klinike së bashku me mjekët.

Estetistet mund te gjejne oportunitete fantastike si free-lancer ne kinematografi, muzike, teater, industrine e rrobave, por disa prej tyre mund te fokusohen ne karrieren e tyre ne nje fushe specifike te estetikes si : depilimi me laser, trajtimet e fytyres, trajtimet anticelulit etj.

Plus nje estetiste mund ta gjejne shume mire veten ne sallone dhe qendra SPA.

Mundesi te pafundme… vetem nga shkolla e Estetikes!